Yükleniyor...

Meziki Hotel - Büyükada

Toplam 10331 defa ziyaret edildi
12 Ay
+90 216 382 3444
info@mezikiotel.com
Maden Mah., Malul Gazi Cd. No:24 Büyükada/İstanbul, Türkiye

Kategori

Etiket Bulutu

İstanbul Büyükada’da, Malül Gazi Caddesi üzerinde bulunan bu köşk XIX. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılmıştır. Levantenlere ait olan Meziki Köşk’ü XX. yüzyılın başlarında Şahbaz ve daha sonra da Karayan ailelerinin mülkiyetine geçmiştir.

Günümüze oldukça iyi bir durumda gelen bu yapı caddeden geride yer alıp, üç katlı ve bir de çatı katından oluşmaktadır. Kâgir köşkün dış görünümü kütlevi olup, dikdörtgen olarak planlanmıştır. İtalyan mimarisine benzeyen köşkün cephelerinde ampir ve neo-rönesans üslubu görülmektedir. Cephesi basık kemerli profilli pencerelerle hareketlendirilmiştir. Köşkün bir ve ikinci katların önlerinde balkonlar yeralmaktadır. Zemin katın girişi yanlardaki ince, uzun pencerelerle çevrilmiştir. Kat aralarına silmeler yerleştirilmiş, iç mekânlarda eklektik süslemelere yer verilmiştir. Bazı yerlerde de bitkisel motifler ve peyzajlar görülmektedir.

Meziki köşkü 1.sınıf tarihi eser olduğundan korunması gereken kültür varlıkları listesinde yer almaktadır.

Odalarımızın dekorasyonu orjinal dokuya sadık kalınarak dönemin mobilyalarıyla dekore edilmiştir.

Toplam 15 adet odaya sahip olan köşkümüz , bir dönem televizyonda yayınlanan Dudaktan Kalbe dizisi ve birçok reklam filminde mekan olarak kullanılmış , bu sayede tüm dünyadan ziyaretçileri kendisine hayran bırakmıştır.

King süit ,konfort odalar,deluxe odalar,3 kişilik deluxe odalarımızda banyo ve tuvaletler odaların içindedir. tek kişilik odalar ve çift kişilik standart odalarımızda konaklayan misafirlerimiz katlarda bulunan orjinal banyo ve tuvaletleri müşterek kullanırlar.

Binamızın ön cepheye bakan odaları deniz manzaralı arka cepheye bakan odaları ise bahçe manzaralıdır.

Anastasia Meziki Hotel

Çevrede Ne Yapsak

Çevrede Nerede Kalsak

Çevrede Ne Yesek

Sokak Görünümü

Fotoğraflar

Soru Sor